Kravat Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

kravat, kravat modelleri, kravat çeşitleri, kravat fiyatları, kravat kombinleri, kravat markaları, kravat satın al, kravat sipariş ver, kravat desenleri, kravat renkleri, kravat kombinleri
kravat, kravat modelleri, kravat çeşitleri, kravat fiyatları, kravat kombinleri, kravat markaları, kravat satın al, kravat sipariş ver, kravat desenleri, kravat renkleri, kravat kombinleri

Takım elbiselerin vazgeçilmez aksesuarı kravat geçmişten günümüze değişimler göstermiş ve daha bir modern hale gelmiştir. Önceleri daha kısa ve kalın olarak tasarlanan kravatlar günümüzde ince ve uzun yapısıyla daha şık ve modern bir tasarım haline gelmiştir. Tabi kravat şık olmak için tek başına yeterli değildir. Seçeceğimiz gömlek ve takım elbisenin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir.

Kravat seçimi basit gibi görünse de kuşkusuz erkekler için üzerinde durulması gereken en önemli detaylardan biridir. Kravat tercihini ve seçimini yaparken en önemli husus altına giydiğiniz gömlektir. Kravat ve gömlek hem renk hem de ton olarak kesinlikle aynı olmamalıdır. Bununla birlikte zıt renklerden de uzak durulmalıdır. Beyaz gömlek üzerine kırmızı veya mavi gibi kesin fark oluşturan renkler tercih edilebilir ancak daha farklı renkler için seçim çok daha dikkat gerektirir.

Takım elbisenin tarzı da bu tercihi yaparken önemli bir etkendir. Mesela klasik bol kesim bir takım elbise için biraz daha kalın kesilmiş, daha sade renklerde kravatlar tercih edilebilir. Spor ve daha modern bir takım elbisenin üzerine ise mutlaka dar kesim ve uzun boylu kravatlar tercih edilmelidir. Dolabınızda çok sayıda kravat bulundurmanız, olası kombinasyonlarda elinizi kolaylaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Kravat Nedir? Kimler Tarafından Bulunmuştur? başlıklı makalemizde kravat çeşitleri, kravat fiyatları ve kravat kimler tarafından bulunmuştur? hakkında bilgiler verilmektedir.

gokcekravat hakkında 11 makale
Gökçe Kravat, 25 yılı aşkın bir zamandır Kravat imalatı yapmaktadır. Pek çok markaya kravat üretmekte ve kendi Brianze markası ile de ihracat yapmaktadır. Polyester ve İpek kravat çeşitlerinde, örme kravat, dokuma kravat, baskılı kravat, logolu kravat, toptan kravat, dar kesim kravat, klasik geniş kesim kravat, desenli kravat, düz kravat, kravat setleri, kravat mendil setleri, saten kravatlar gibi kravat çeşitleri üretmekteyiz.